Čína přijala revizi zákona s cílem omezit znečištění tuhým odpadem
30 Čvn

Čína přijala revizi zákona s cílem omezit znečištění tuhým odpadem

Štítky:

V souladu s nedávno oznámenou změnou legislativy Čínské lidové republiky o „Prevenci a kontrole znečišťování tuhým odpadem“ bychom vás rádi informovali, že rejdaři přestávají přijímat náklad pevného odpadu do Číny. Toto omezení nabude účinnosti 1. září 2020 (datum příjezdu nákladu).

Tyto právní předpisy se vztahují na veškerý náklad pevného odpadu, jako je odpadní papír, odpadní plasty, odpadní kovy, odpadní chemikálie atd.

Čína v současné době umožňuje dovoz omezených druhů pevných odpadů jako surovin. Nový pozměňovací návrh legislativy vyžaduje postupný posun směrem k dosažení „nulového“ dovozu pevného odpadu. Nezákonní dovozci budou čelit pokutě 50 000 až 5 milionů RMB a dopravci budou společně odpovědní za pašování pevných odpadů.

Tato změna odráží nedávné politické hnutí Číny v oblasti pevných odpadů a poskytuje pevný právní základ pro zákaz dovozu pevných odpadů. Čínská vláda od roku 2017 rozhodně bojovala proti pašování pevného odpadu. Vláda několikrát upravila katalogy řízení dovozu pevného odpadu, aby významně omezila rozsah pevných odpadů povolených pro dovoz.

Očekává se, že značné zvýšení pokut a začlenění dopravce do sankčního mechanismu povede k významnému snížení pašování pevného odpadu. S ohledem na tyto změny bude pro zajištění souladu s dovozy rozhodující více než kdykoli předtím posouzení, zda se určité materiály kvalifikují jako pevné odpady.

Vytvořilo PROFICIO

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování, analytiku a pro účely cílení reklamy.