HHLA Pure: CO₂ neutrální dopravní řetězec z přístavu do vnitrozemí
1 Čvn

HHLA Pure: CO₂ neutrální dopravní řetězec z přístavu do vnitrozemí

Štítky:

Hamburger Hafen und Logistik Aktiengesellschaft (HHLA) a skupina METRANS zvyšují své úsilí o ochranu klimatu a udržitelnost zdrojů.

Cílem je dosáhnout do roku 2040, aby celá skupina METRANS byla klimaticky neutrální. Již úspěšně implementovaná strategie udržitelnosti bude nyní realizována pod značkou „Balanced Logistics“. HHLA a METRANS tímto podtrhují závazek být jak ekonomicky úspěšný, tak sociálně a ekologicky odpovědný.

„Vyvinuli jsme projekt HHLA Pure, využitím kterého dokážeme zajistit klimaticky neutrální přepravu z přístavu do evropského zázemí, což významně přispívá ke snižování emisí CO2 souvisejících s dopravou. Tento produkt umožňuje našim klientům kombinovat sílu Hamburku jako největšího evropského železničního přístavu s ekologickou železniční dopravou nabízenou intermodálním řešením METRANS.

My, jako METRANS, používáme energeticky účinné elektrické vlaky a lehké ploché vozy, které dokážou přepravit více kontejnerů se stejnou délkou vlaku. Tato nabídka Vám, našim zákazníkům, umožní, aby byla Vaše kontejnerová přeprava šetrná ke klimatu a současně zvýšila konkurenceschopnost. V roce 2019 jsme úspěšně zařadili pilotní projekt a v roce 2020 je produkt připraven k implementaci. V první fázi jsme nabídli směr na Hamburk, všechny ostatní přístavy budou plynule následovat v průběhu roku 2020.

V květnu 2020 jsme síť, kde je k dispozici HHLA PURE, rozšířili:

Produkt HHLA PURE s METRANSem je k dispozici pro přepravu do dvou dalších přístavů

– BREMERHAVEN

– KOPER

Ve vnitrozemí jsme přidali naše dva nové terminály

– BERLÍN (Königs Wusterhausen)

– ŽILINA (provozován TIP Žilina)“

HHLA PURE je certifikovaný produkt, který je sledovaný společností TÜV Nord, kdy jsou všechny v současnosti nevyhnutelné emise CO2 kompenzovány certifikovanými vývojovými projekty na nejvyšší mezinárodní úrovni (Gold).

 

Zdroj článku a obrázků: www.metrans.eu/news

www.metrans.eu/news/the-hhla-pure-co-neutral-transport.html

www.metrans.eu/news/the-project-hhla-pure-is-expanding—our-contribution-to-the-earth.html

Uveřejněno se souhlasem METRANSu.

Vytvořilo PROFICIO

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování, analytiku a pro účely cílení reklamy.