Los Angeles přejde na nepřetržitý provoz
27 Říj

Los Angeles přejde na nepřetržitý provoz

Štítky: ,

Americký prezident Joe Biden chce napravit globální překážky dodávek – přístav Los Angeles má být nyní provozován nepřetržitě. „Naše přístavy jsou tradičně otevřeny pouze během týdne, od pondělí do pátku, a obvykle jsou uzavřeny v noci a o víkendech,“ řekl Biden. Po jednáních mezi jeho vládou a odbory, provozovateli a spedičními dopravci se to nyní mění.

„Otevřením sedm dní v týdnu, v noci a o víkendech bude přístav v Los Angeles otevřen více než 60 dalších hodin týdně,“ řekl Biden. Přístav Long Beach, také v americkém státě Kalifornie, je již v nepřetržitém provozu.

Oba přístavy jsou největšími přístavy ve Spojených státech. Jedním z důvodů nedostatku jsou následky koronakrize. Úzká místa v oblasti dodávek, například v důsledku přetížení přístavů a nedostatku kontejnerových kapacit, jsou stále patrnější. Nepřetržitý provoz obou portů má snížit nevyřízené položky. Americký maloobchodník Walmart a americké balíkové služby UPS a Fedex se zavázaly, že budou pracovat mimo špičku, aby zboží vyložily nebo přepravily.

 

Zdroj informací: SSL – Svaz spedice a logistiky ČR, z.s.

,

Vytvořilo PROFICIO

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování, analytiku a pro účely cílení reklamy.